stateczniki indukcyjne

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: stateczniki indukcyjne

Postprzez Lampka » 17 kwietnia 2021, 22:33

Właśnie to Under Frater License zawsze mnie tu ciekawiło, jakie były związki z tą firmą. Ciekawe w tej sytuacji, czy rtęciówki znakowane jako Frater były spotykane we Francji i czy tam szły na eksport. Polam robił na pewno rtęć dla popularnych zagranicznych marek, gdyż spotykałem kilka razy rtęciówki polskiej produkcji markowane Tungsramem. Podejrzewam, że podobna sytuacja mogła mieć miejsce w przypadku niektórych świetlówek, np. miniatury Selectronic Berner (raczej klepane u nas, ale marka zdecydowanie nie pasuje do krajowych realiów), podobnie jak Menyal.
Czy te francuskie stateczniki Fratera też wygladały tak samo jak nasze FLe?

narva2006 napisał(a):Jeszcze ciekawe jest to że w wyrobach FARELa od końca lat 80 do 1993/94 stosowano stateczniki, w którym kształt był prostokątny, produkcję wyglądało na Niemiecką ale dane pokazywały polską normę, dane znamionowe i brak loga producenta. Ciekawe co to za zakłady produkowały, możliwe że to może być produkcja na eksport do Europy Wschodniej.

Może były to właśnie Elektry w starszej wersji? One jednak potrafiły się wyraźnie różnić od produkcji Elgo. Ja w niektórych plafonach PK-109 na świetlówki PL-S z początku lat 90-tych, znakowanych jeszcze jako Polam-Farel, spotykałem stateczniki Elektra, które miały postać grubej i krótkiej kostki, podczas gdy elgowskie odpowiedniki tych stateczników również występowały w niektórych PK-109 z tamtego czasu i wyglądały jak standardowe FLe.

Co to za dławik, ten Elremet?
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Lampka

Zdjęcia: 14

Postprzez Elektroservice » 18 kwietnia 2021, 11:47

Stateczniki Elremet widywałem w oprawach ORZ7-2, OZR250-3 i kiedyś w jakiejś OURW250-1 z tym, że były malowane na biało jak STR i STS z Elgo.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Elektroservice

Zdjęcia: 0

Postprzez slaweklampy » 22 kwietnia 2021, 08:41

Z odzysku, sprawny.

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
slaweklampy

Zdjęcia: 1766

Postprzez narva2006 » 21 maja 2021, 22:56

Obrazek
lubię światło SOXów
narva2006

stateczniki indukcyjne

Postprzez Farel03 » 22 maja 2021, 00:17

2x22W . Pierwszy raz widzę statecznik, który wspomina o tej kombinacji. Ale oprawy na 2 kołówki 22W jeszcze nie widziałem
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Farel03

Postprzez narva2006 » 4 lipca 2021, 20:47

Obrazek
lubię światło SOXów
narva2006

Poprzednia strona

Powrót do Osprzęt elektryczny